تبلیغات
اخبار تحلیلی ایران و جهان - تابناک : تجمع جمعی از کارکنان میراث فرهنگی در برابر مجلس + حواشی
 
اخبار تحلیلی ایران و جهان
أللهُمَّ عَجِّل لِوَلیِکَ الفَرَج
 
 
در پی مصوبات دولت درباره خروج شرکت‌های خصوصی و سازمان‌های دولتی از شهر تهران و پیش‌قدم شدن سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در این موضوع، صبح امروز جمعی از کارکنان این سازمان اعتراض خود را اعلام کردند.

به گزارش خبرنگار «تابناک»،کارکنان پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری، با تجمع در برابر عمارت مسعودیه در خیابان اکباتان تهران و حرکت به سوی مجلس شورای اسلامی، در برابر مجلس شورای اسلامی تجمع کرده و اعتراض خود را نسبت به انتقال به شیراز و کارشناسی نبودن این نقل و انتقال ابراز نمودند.

اسناد محرمانه سازمان میراث فرهنگی با انتقال چه خواهند شد؟!!!
 
بنابر این گزارش پس از ابلاغ دستور رئیس جمهور، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از جمله سازمان هایی بود كه در عرض 2 ماه فرمان انتقال را به كارمندان ابلاغ كرده و برخی از معاونت ها از جمله معاونت صنایع دستی و برخی از شركت های زیر مجموعه آنها را به شهرستان ها منتقل كرد.

در این نقل و انتقال ها كه به سرعت و بدون هیچ برنامه ریزی و مطالعه ای از سوی روسای این سازمان انجام شد، نارضایتی های بسیاری میان كارمندان بخش های مختلف این سازمان به وجود آمد كه در مراسمی روسای این سازمان برای توضیح دادن برنامه های خود به كارمندان داشتند، این نارضایتی ها از سوی برخی از كارمندان به روسا منتقل شد اما متاسفانه تنها پاسخی كه دریافت كردند بی توجهی و خنده های بی تفاوت مسئولان این سازمان بود تا جایی كه وقتی یكی از كارمندان زن به نشانه اعتراض به حمید بقایی رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام كرده بود كه شوهرش در تهران مشغول به كار است و فرزندانش در تهران مشغول به تحصیل، پاسخ شنیده بود كه "طلاق بگیرید" !؟

با این حال، كارمندان این سازمان برای اعلام نارضایتی خود بارها و بارها، به هر طریقی سعی كرده كه دلایلی را كه امكان این انتقال برای آنها فراهم نیست، بازگو كرده و راه چاره ای را جویا شوند. اما گویا مسئولان این سازمان نه تنها در برابر رسانه ها گوش شنوایی ندارند، بلكه برای شنیدن مشكلات كارمندان خود نیز گوشی نداشته اند.

پس از اعتراضات گوناگون و بی تفاوتی مسئولان، كارمندان حوزه میراث فرهنگی روز گذشته باتجمعی در مقابل مجلس اعتراض خود را نسبت به انتقال این بخش به استان فارس اعلام داشتند كه متاسفانه با دخالت حراست سازمان میراث فرهنگی، این تجمع به سرعت پراكنده شد. این در حالی است كه به گفته برخی از خبرنگارانی كه برای انعكاس این اجتماع به آن سازمان رفته بودند، از سوی حراست سازمان بازدداشت شده و برای چند ساعتی در سازمان نگهداری شده اند.

حال فارغ از اینکه این سازمان بنا به كدام وظیفه خود و با چه حقی دست به بازداشت این خبرنگاران زده، تنها به ادعای مسئولان این سازمان می پردازیم كه همواره ادعای دوستی با خبرنگاران داشته و برای رفاه حال برخی از آنها، امكاناتی را فراهم می آورند!؟ به راستی سازمانی كه همواره خود را هم سو با خبرنگاران اعلام داشته و رسانه ها و خبرنگارانی را كه همسو با این سازمان حركت نمی كنند، بیگانه، قاچاقچی، باج گیر، ضد انقلاب و... معرفی می كند، چگونه است كه به خود اجازه می دهد كه خبرنگاران را از حقوق اولیه خود كه انعكاس بی قید و شرط اتفاقات روزمره است منع كرده و از انجام وظیفه آنان جلوگیری به عمل می آورد؟!

این در حالی است كه امروز نیز برخی از كارمندان بخش اسناد سازمان میراث فرهنگی، نیز در اعتراض به مشكلات به وجود آمده برای كارمندان، به خصوص برای در معرض خطر قرار گرفتن اسناد محرمانه نگهداری شده در این سازمان نیز در برابر صحن علنی مجلس تجمع كردند. بسیاری از این كارمندان با اعلام اینكه، در انتقال سندی از اتاقی به اتاق دیگر در این سازمان، باید امضاها و تعهدات بسیاری را بدهند، انتقال این بخش به استان فارس، آسیب های جدی به اسناد محرمانه این سازمان وارد خواهد شد كه به هیچ وجه كارمندان نمی توانند پاسخگوی آن باشند.

به راستی مركز اسناد سازمان میراث فرهنگی كه محرمانه ترین اسناد مربوط به این سازمان و به خصوص میراث فرهنگی این مرز و بوم در آن قرار گرفته است، چگونه می تواند با انتقال به استان فارس دچار مشكل نشود!؟ آن هم در حالی كه روزانه شاهد گم شدن یا تخریب شدن انواع و اقسام آثار و اسناد تاریخی در این سازمان هستیم كه تنها به دلیل سیستم نادرست حفاظتی این سازمان اتفاق می افتد و پاسخی جز نبود اعتبارات دریافت نمی شود؟!

البته این بخشی از ماجراهای اتفاق افتاده در این سازمان است، چرا كه بسیاری از كارمندان این سازمان در گفتگو با خبرنگاران اعلام داشته اند كه پس از انتخابات روسای این سازمان به دلایل مختلف اینترنت را برای كارمندان قطع كرده و در هر بخش تنها یك كارمند دسترسی به اینترنت دارد. این امر موجب شده است كه بسیاری از كارمندانی كه برای انجام وظایف خود نیاز به اینترنت و جستجو در آن دارند، دچار مشكلات بسیاری شوند.

البته به نظر می رسد قطع اینترنت از سوی این سازمان، یكی از راهكارهای روسای ارشد سازمان میراث فرهنگی برای جلوگیری از اطلاع رسانی های رسانه هایی است كه این سازمان بارها و بارها آنها را معاند اعلام داشته است. اینكه بر چه اساسی و بر اساس كدام وظیفه سازمان میراث فرهنگی، این كار انجام می شود، هنوز هم مشخص نیست.

خبر تکمیلی + حواشی:

در حالی که شماری از تجمع کنندگان، تصمیم کارگروه انتقال را غیرکارشناسی عنوان می کردند، شماری از آنان اعلام داشتند در تماسی که با دفتر آقای فروزنده داشته اند، به ایشان گفته شده است که این یک طرح آزمایشی بوده و به هیچ وجه اجباری نیست.

یک نفر از تجمع کنندگان به خبرنگار «تابناک» گفت: سازمان در اقدامات پیشین مانند جمع شدن مهدکودک های تابع سازمان، سرویس ایاب و ذهاب، حذف غذای سازمانی نیز پیش قدم بود، در حالی که بسیاری از سازمان های دولتی، هنوز این امکانات را از مزایای کارمندان خود حذف نکرده اند.

بخش دیگری از تجمع کنندگان به این موضوع اعتراض داشتند که سازمان، حکم حقوقی آنان را هنوز صادر نکرده و این امر را موکول به انجام طرح نقل و انتقال کرده و تنها افرادی می توانند با سازمان ادامه همکاری داشته باشند که به مکان های تعیین شده بروند.

بنا بر این گزارش، برخی از خانم های معترض می گفتند، از نظر شرعی، ما باید تابع همسران خود باشیم و شوهران ما قصد ترک تهران را ندارند، حال آن که به علت مشکلات مالی، نیاز به کار داریم؛ بنابراین، در این شرایط، چگونه می توانیم به درستی تصمیم گیری کنیم؟

این گزارش می افزاید: حضور چند تن از نمایندگان مجلس و یک نماینده ویژه از سوی آقای لاریجانی، ریاست مجلس در میان تجمع کنندگان قابل ذکر است؛ این نمایندگان قول دادند تا فردا به مشکل این کارمندان رسیدگی کنند.

بنابر برخی اخبار، نمایندگان مجلس برای فردا از مسئولان میراث فرهنگی خواسته اند تا با حضور در مجلس درباره کارهای انجام شده توسط سازمان توضیح دهند.

حضور خبرنگار 20:30 نیز در تجمع قابل بیان است.

تجمع کنندگان امیدوار بودند که این خبر در اخبار 20:30 نیز بازتاب داشته باشد.

گفتنی است، بعدازظهر امروز، پس از انتشار خبر تجمع، مسئول سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در عمارت مسعودیه حضور پیدا کرده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
درباره وبلاگ


این وبلاگ به منظور سهولت در دسترسی به اخبار روز از سایت های خبری فارس ، تابناک و جهان پدید آمده است. امید است که این وبلاگ رضایت شما کاربران محترم را جلب نماید. با تشکر امیر مقدم

مدیر وبلاگ : امیر مقدم
مطالب اخیر
نویسندگان
صفحات جانبی
نظرسنجی
نظر شما درباره مطالب موجود در این وبلاگ چیست؟

جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :