تبلیغات
اخبار تحلیلی ایران و جهان - فارس : دشمنان آرزوی عقب‌نشینی ملت ایران را به گور می‌برند
 
اخبار تحلیلی ایران و جهان
أللهُمَّ عَجِّل لِوَلیِکَ الفَرَج
 
 

   رئیس‌جمهور؛
   دشمنان آرزوی عقب‌نشینی ملت ایران را به گور می‌برند
به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، محمود احمدی‌‌نژاد پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح خط تولید گرانیت در شركت آپاداناسرام قزوین بیان داشت: امروز شاهد افتتاح دو پروژه بودیم كه از آن میان افتتاح تولید مواد شوینده گامی مثبت و ارزشمند است و با وجود تمام این ارزش‌ها نقطه بارز این طرح خلاقیت طراحان آن است.
وی ادامه داد: روحیه‌ای كه در این عزیزان می‌بینم همان روحیه ایمان به توانمندی ایرانی و روحیه مثبت خلاق است. در واقع بخش عمده‌ای از دعوای سیاسی دشمنان ملت ایران در خصوص همین خلاقیت و برجستگی توانمندی‌های ایرانیان است.
رئیس‌جمهور كشورمان خاطر‌نشان كرد: در پروژه‌های این چنین افق نگاهی نو و بلند را شاهد هستیم و این افق با آرمان‌ها و اهداف انقلاب نسبت مستقیم دارد.
‌به‌طور قطع‌ اگر كسی بخواهد قله‌های بلند را فتح كند با این روحیه و نگاه می‌تواند به دستاوردهای بزرگی برسد ولی اگر افق نگاه كوتاه باشد به اهداف كمتری دست می‌یابد.
وی اضافه كرد: همت‌های بلند زاییده خواسته‌های بزرگ و جهانی است و در این میان استان قزوین، استانی است كه به‌سرعت در حال پیشرفت است و از نظر صنعتی رتبه بالایی دارد.
وی ادامه داد: حجم سرمایه‌گذاری این استان طی برنامه چهارم نسبت به برنامه سوم حدود 9 برابر افزایش یافته است و البته استان قزوین در بخش كشاورزی، گردشگری و خدمات علمی و آموزشی نیز به‌سرعت در حال پیشرفت است.
احمدی‌نژاد اعلام كرد: اما نكته مهمی كه در خصوص قزوین وجود دارد اینكه سابقه تاریخی این منطقه از اهمیتی بالا برخوردار است، سابقه تاریخی مثل حافظه انسان است و در واقع حافظه ثابت اساس هر دستگاهی را تشكیل می‌دهد كه حافظه ثابت تاریخ ملت است و هویت و موجودیت یك ملت را نشان می‌دهد و در این میان استان قزوین از مناطق تمدن‌خیز و فرهنگ‌خیز ایران است.
وی تصریح كرد: این منطقه نیز مثل همه مناطق ایران در مقاطع طولانی از تاریخ پرچمدار فرهنگ، فناوری، علم، سازندگی و ... بوده است.
رئیس‌جمهور با اشاره به برجستگی انسان‌ها اظهار داشت: انسان‌ها دو روح دارند و در واقع موجودیت انسان فردی و جمعی است، در روح فردی انسان یك موجودیت دارد كه ما را تفكیك می‌كند اما همزمان دارای یك روح جمعی نیز هستیم كه اگر بخواهیم رفتار یك ملت را تحلیل كنیم باید رفتار روح جمعی را تحلیل كنیم والا هر كسی یك مدل است.
وی خاطر نشان كرد: روح جمعی ملت ایران یادآور ویژگی‌های برجسته و افتخار‌آفرینی است كه یكی از این ویژگی‌ها یگانه‌پرستی‌ است، ما تنها و جزو معدود ملت‌هایی هستیم كه هیچ گاه به سمت شرك و بت‌پرستی نرفته‌ایم و كاوش‌های بیش از 7 هزار ساله باستان‌شناسی هیچ‌گونه نشانه انحرافی در روح جمعی ملت ایران از یكتاپرستی پیدا نكرده است و این در حالی است كه برخی امروز نیز یكتاپرست نیستند ولی ملت ایران همواره یكتاپرست بوده و یگانه‌پرستی راه و شیوه روح جمعی ملت ایران بوده و هست.
احمدی‌نژاد گفت: ویژگی دیگر روح جمعی ملت ایران كمال‌جویی است، همیشه ملت ایران در همه عرصه‌ها بالاترین نقطه را مدنظر داشته است از همین رو این ملت نقطه اوج و قله را مطالبه كرده و در همین راستا به یكی دیگر از ویژگی‌های این روح جمعی یعنی كمال‌جویی می‌رسیم و این كمال‌جویی در برتر بودن هیچ‌گاه به‌معنای تسلط نبوده است.
رئیس‌جمهور تأكید كرد: حق‌طلبی ویژگی دیگر روح جمعی ملت ایران است، ما جزو معدود ملت‌هایی هستیم كه تعصب ملی ـ قومی نداشته‌ایم و اگر هم بوده بسیار كم بوده است از همین رو این ملت كلام حق را پذیرفته و هیچ گاه در برابر كلام حق مقاومت نكرده است در نتیجه اسلام وارد این سرزمین می‌شود.
احمدی‌نژاد ادامه داد: ایرانی‌ها با آغوش باز از اسلام استقبال می‌كنند؛ چرا كه حقیقت را در پیام آن دیدند و این در حالی است كه زمانی كه اسلام به ایران آمد آورندگان اسلام به لحاظ پیشرفت‌های مختلف از ملت ایران عقب‌تر بودند.
وی افزود: عشق به علم ویژگی دیگر ملت ایران است بدین معنا كه حتی اگر ملت ما در خوراك روزانه نیز نیازمند بوده باز هم برای علم‌آموزی حركت می‌كرده است و همچنین می‌توانیم از شجاعت، دفاع از مظلومان، ایستادگی در برابر ظلم، عشق و محبت، عدالت‌خواهی و ... به عنوان دیگر ویژگی‌های روح جمعی ملت ایران نام ببریم.
احمدی‌نژاد عنوان داشت: وقتی كه تاریخ را مطالعه می‌كنیم، می‌بینیم كه هر گاه روح جمعی ملت ایران بیدار شده و حركت كرده ملت ایران قله‌های فرهنگ‌سازی را فتح كرده است و در اختیار بشر قرار داده در واقع در چنین شرایطی قله‌های تاریخی و علمی فتح شده و ملت ایران آن ویژگی‌های جمعی روح خود را نشان داده است.
رئیس‌جمهور ادامه داد: استعمار به خوبی این ویژگی‌ روح جمعی ملت ایران را شناخته و برای غافل‌كردن و به خواب بردن و افكار انداختن آن برنامه‌های فرهنگی ویژگی را اجرا كردیم.
به طوری كه استعمار‌گران بی‌فرهنگ سالها بنیاد‌های فرهنگی ما را تخریب كردند تا شاید به قول خودشان روح جمعی ملت ما را از كار بی‌اندازند. در نتیجه ما كه در محور تمدن دنیا بودیم محتاج‌ترین آدم‌های دنیا شدیم و كسانی كه روزی علم را از ما التماس می‌كردند امروز قطره قطره علم را در اختیار ما قرار می‌دهند.
وی اظهار داشت: به واقع دشمن چرا از ما عصبانی است آیا از بمب اتم می‌ترسد، آنها می‌گویند كه براساس اطلاعاتی احتمال دارد ایرانی‌ها طی دو سال آینده یك بمب اتم بسازند، این سخن به واقع دروغی بیش نیست حتی اگر درست هم باشد باید از آنها پرسید كه شما چقدر بمب اتم دارید خود آمریكایی‌ها كه معمولا راست نمی‌گویند از وجود بیش از 5 هزار بمب‌اتم در آمریكا خبر داده‌اند حال باید پرسید كه آیا كسانی كه این میزان بمب اتم دارند از كشوری با بمب اتم می‌ترسند.
وی تاكید كرد: همه ما می‌دانیم كه آنها از بمب اتم هراسی ندارند و ما نیز به دنبال بمب اتم نیستیم بلكه آنها از روح بیدار جمعی ملت ایران می‌ترسند و از همین رو علیه ملت ایران اقدام می‌كنند كه انفجار بمب در سیستان و بلوچستان در واقع ترجمه پیام رئیس‌جمهور آمریكا در 22 خرداد است و به نوعی ادامه قطعنامه صادر شده شورای امنیت است.
احمدی‌نژاد اضافه كرد: دشمنان این ملت از ما عصبانی هستند نه به این خاطر كه ما می‌خواهیم بمب اتم داشته باشیم بلكه آنها از بیداری مجدد روح جمعی ملت ایران می‌ترسند و می‌دانند كه این روح جمعی اگر دوباره بیدار شود همه عرصه‌های فرهنگی و سیاسی دنیا را فتح می‌كند و اجازه نمی‌دهد كه ظلم جهانی به همه ملت‌ها تحمیل شود و یك سازمان اقتصادی در دنیا، از سود تلاش دیگران بهره ببرد.
احمدی‌نژاد یادآور شد: آنها می‌دانند اگر روح ملت ایران به حركت درآید ارزش‌های ایرانی به سرعت دنیا را فرا خواهد گرفت، مروری بر تاریخ نشان می‌دهد كه ملت ایران هیچ‌گاه به دنبال لشكر‌كشی و تجاوز‌ به كشوری نبوده است و این در حالی است كه جنگ در عراق اتفاق افتاد و آمریكایی‌ها كه هیچ كاره بودند و كشورهای عربی كه به صدام كمك كردند از عراق خسارت می‌گیرند ولی ما كه خسارت دیده اصلی هستیم خسارت نگرفتیم.
احمدی‌نژاد یادآور شد: همان‌گونه كه در آیات و روایات آمده دشمنان ما گوش دارند ولی نمی‌شنوند چشم دارند ولی نمی‌بینند و دشمنان ما بدانند اگر هر راهی را به روی ما ببندند این جوانان و متخصصان كشور هستند كه راهی بهتر را خواهند ساخت و نمونه بارز آن كه سال 85 ما را تحریم كرده‌اند ولی صادرات كشور از رقم 6 میلیارد دلار در سال 83 به 18 میلیارد دلار در سال 88 رسید.
وی تصریح كرد: البته توانایی دشمن همین است ولی دشمن باید بداند ملت ایران بیدار است و این موضوع كه گفته می‌شود میان ملت ایران شكاف افتاده چیزی جز القائاتی نیست كه آنها خود اظهار می‌كنند ما هر چه اختلاف هم داشته باشیم یك ملت واحد هستیم و دشمنان باید بدانند كه آرزوی عقب‌نشینی ملت ایران را به گور خواهند برد اگر چه ما از تحریم استقبال نمی‌كنیم ولی آنها هر چه می‌توانند تحریم كنند چراكه نتیجه عكس می‌گیرند.
رئیس‌جمهور اعلام كرد: دشمنان این ملت از گفت‌وگو صحبت می‌كنند ولی باید بدانند كه شیوه گاوچرانی در ایران جایی ندارد بلكه باید با منطق وارد شوند تا پاسخ مناسب بگیرند، ما ملتی پرحوصله هستیم و به آنها هشدار می‌دهیم كه حداقل از قرار گرفتن در این سرآشیبی سقوط دوری كنند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
درباره وبلاگ


این وبلاگ به منظور سهولت در دسترسی به اخبار روز از سایت های خبری فارس ، تابناک و جهان پدید آمده است. امید است که این وبلاگ رضایت شما کاربران محترم را جلب نماید. با تشکر امیر مقدم

مدیر وبلاگ : امیر مقدم
مطالب اخیر
نویسندگان
صفحات جانبی
نظرسنجی
نظر شما درباره مطالب موجود در این وبلاگ چیست؟

جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :